مبادله قرارداد احداث پروژه مشاركتي بازار بزرگ صنعت ساختمان فجر یزد

مبادله قرارداد احداث پروژه مشاركتي بازار بزرگ صنعت ساختمان فجر یزد

شهرداري يزد در راستاي هدف، کاهش تردد و ترافیک شهری، ساماندهی و تسهیل امور مربوط به تأمین مصالح ساختمانی، تجميع طراحان و دفاتر تجاری کارخانجات و واحدهای تولیدی و خدمات جانبی، ایجاد بازار رقابتی در صنایع مرتبط، تمرکز دفاتر واحدهای نظارتی مهندسین و کارشناسان نظام مهندسی، روز يكشنبه 1393/11/19 در آستانه سي و ششمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ايران قراردادي را با مؤسسه مالي و اعتباري عسكريه به امضاء رسانيد.

با امضاء اين قرارداد مجتمع تجاری در زمين ميوه وتره بار قديم به منظور فروش مصالح ساختمانی يزد در زمینی به مساحت 51 هزار متر مربع و با زیربنایی به متراژ تقریبی 160 هزار متر مربع در چهار طبقه و مجتمع دفاتر اداری و تجاری در 11 طبقه، با مجموع سرمایه گذاری تقریبی چهار هزار میلیارد ریال در مدت سه سال احداث می شود.

از کل میزان سرمایه گذاری در این پروژه آورده شهرداری یزد هزار میلیارد ریال شامل زمین و مجوزهای لازم و آورده مؤسسه مالی و اعتباری عسکریه سه هزار میلیارد ریال می باشد.

حجت الاسلام سید امین جوادی مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری عسکریه در روز نوزدهم بهمن ماه با حضور در سالن جلسات شهرداری یزد طی جلسه ای به اتفاق مهندس عظیمی زاده شهردار يزد قرارداد احداث این مجتمع را که دارای 14 فصل و 48 ماده می باشد به امضا رساندند.

خاطرنشان می شود با توجه به همزمانی امضا این قرارداد با ایام ا... دهه فجر بنا به توافق اعضای حاضر در جلسه، مجتمع تجاری مصالح ساختمانی یزد به نام مجتمع فجر نامگذاری شد.

مهندس عظیمی زاده در اين جلسه خاطرنشان ساخت: این پروژه علاوه بر شهر یزد، شهرها و استانهای همجوار را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

شهردار یزد همچنین با توجه به موقعیت مکانی پروژه اظهار داشت: این مجتمع در منطقه ای واقع شده که از نظر دسترسی هم می تواند مفید واقع شود.

مدیرعامل مؤسسه عسکریه نیز در جلسه امضا قرارداد مذکور در خصوص اجرای پروژه در یزد ابراز داشت: برای عسکریه این موضوع مطرح است که ایران سرای من است و ما ایران را سرای خودمان می دانیم.

حجت الاسلام جوادی ضمن بر شمردن کارهای در دست اقدام و فعالیت های مؤسسه عسکریه در سطح کشور، با اشاره به کلام امام علی (ع)، تقوی و نظم را ضامن به نتیجه رسیدن کارها دانست.